RCS Realizacje

Inwestycja Prusa

Adres:

Prusa, Wrocław

Rodzaj:

Mieszkanie

Rok projektu:

2020

Powierzchnia:

131 m. kw.

ROI:

53%

Mieszkanie, które normalnie zostałoby sprzedane w cenie zdecydowanie poniżej ceny rynkowej za 1 m2 powierzchni zostało przekształcone w projekt inwestycyjny, który szybko znalazł nowego nabywcę. Dzięki zoptymalizowanej, pod kątem generowania dochodu z najmu, koncepcji przebudowy inwestor osiągnął ponadprzeciętne zwroty z inwestycji, a poprzedni właściciel sprzedał mieszkanie w cenie rynkowej.

17.05026

51.11979

Proces

Realizacja projektu

Wyzwanie
plusminus

Do sprzedaży zostało przeznaczone bardzo duże mieszkanie w kamienicy. Mankamentem mieszkania była duża powierzchnia (131 m. kw.) oraz stan mieszkania kwalifikujący je do generalnego remontu. Biorąc pod uwagę lokalizację w pobliżu centrum miasta oraz atrakcyjne pierwsze piętro w budynku cena m2 mieszkania była dość wysoka. Dało to w konsekwencji trudny do sprzedania produkt, bardzo wysoka cena zakupu dla osób prywatnych oraz niewielkie zwroty z inwestycji dla inwestora przy klasycznym modelu wynajmu.

Podejście
plusminus

Przy pomocy architekta i konstruktora opracowano model podziału nieruchomości na dwa mieszkania inwestycyjne, zaprojektowane z myślą o zmaksymalizowaniu dochodów z najmu przy jednoczesnym wysokim komforcie najemców. Taki model inwestycyjny został sprzedany jednemu z naszych inwestorów. Następnie przeprowadzono remont według wcześniej opracowanej koncepcji.

Rezultat
plusminus

Dzięki wspomnianym wyżej zabiegom udało się stworzyć dwie niezależne nieruchomości generujące zwrot z inwestycji na poziomie ( wpisać ROI ), a dodatkowo inwestor sprzedał mniejsze mieszkanie co znacząco obniżyło koszty całej inwestycji.

No items found.